Lewatywa z uryny (moczu)

Jeśli chcesz pozbyć się większości chorób to najlepiej jest zacząć od oczyszczania organizmu. Oczyszczanie nie polega wyłącznie np. na piciu herbatki z czystka czy innych specyfików. Istotne w tym wszystkim jest także płukanie jelita grubego. Istnieje kilka różnych dodatków jakie dolewa się do wody używanej do lewatywy np. sok cytrynowy, sól, zioło rumianka. Dodatki te jednak mogą niekorzystnie oddziaływać na błonę śluzową jelit. Jest jednak płyn, który idealnie nadaje się do lewatywy, a jest to Twój własny mocz. Kategorycznie należy odradzić stosowanie leków oczyszczających zamiast lewatywy, gdyż one tylko odwadniają organizm.
Lewatywa to najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Pomaga ona na zaparcia i wzdęcia, powoduje zniknięcie czarnego nalotu na zębach, poprawia wygląd i zapach skóry oraz lepiej wchłaniane są substancje odżywcze.

Oczyszczanie złogów jelitowych dzięki lewatywie

Lewatywa z uryny, dzięki wysokiej koncentracji soli i pH środowiska kwaśnego powoduje odkwaszenie, a nawet odrywanie osadów, kamieni kałowych i flegmy z jamy brzusznej. Nie ma możliwości przedawkowania i podrażnienia, bo to substancja wytwarzana przez nasz organizm (zawiera hormony, antyseptyki, witaminy i białka). Mocz bezpiecznie przywraca prawidłowe środowisko i mikroflorę jelita grubego. Lewatywa z odparowanego moczu stanowi doskonałe remedium na polipy i pasożyty znajdujące się w jelicie grubym. Po kilku zabiegach zaczynają one same wychodzić bez powodowania absolutnie żadnych dolegliwości bólowych. Za pomocą lewatyw z odparowanej uryny oraz okładów z jej użyciem na okolice odbytu można pozbyć się stanów zapalnych tkanki i hemoroidów.

Lewatywa jak zrobić?

Są dwa rodzaje lewatyw z uryny, a mianowicie z moczu odparowanego oraz nie odparowanego. Aby uzyskać urynę odparowaną trzeba zebrać około 1 – 2 litrów moczu i gotować na wolnym ogniu, w naczyniu bez przykrycia, aż zostanie połowa albo 1/4. Jest w niej bardzo wysokie stężenie soli, co powoduje, że po dostaniu się jej do jelita wysysa ona za zasadzie osmozy wodę z jego ścianek. Odkwasza więc wewnętrzne środowisko organizmu, a dodatkowo unosi ze sobą śluz, osady i kamienie kałowe. Wlewać należy roztwór o temperaturze zbliżonej do 36 stopni Celsjusza. Urynę odparowaną w ilości 500 ml najlepiej wprowadzać za pomocą gruszki, a przy wlewaniu większych ilości lepiej użyć irygatora (wlewnika), który może pomieścić nawet 2 litry płynu. Najpierw, aby przyzwyczaić swój organizm, lepiej jest wykonywać lewatywę z nieodparowanej uryny, a później z odparowanej do połowy objętości, a dopiero na końcu z moczu odparowanego do 1/4 objętości.

Wlewnik wieszamy na wysokości około 1,5 metra, a sami przyjmujemy pozycję klęczącą (albo leżącą na plecach) i wkładamy końcówkę rurki do odbytu. Płyn zacznie stopniowo wpływać i rozchodzić się w jelicie grubym (jeśli jelito jest wypełnione kamieniami kałowymi to mocz może się wylewać z powro­tem albo rozpychać wolną przestrzeń co powodować może ból). Przy którejś już z kolei lewatywie, gdy jelito jest już oczyszczone to 2 litry płynu wlewają się do środka z łatwością, nawet w ciągu minuty. Po tym wlaniu płynu należy położyć się na plecy i unieść do góry miednicę (np. wykonać tzw. świecę) i pozostać w tej pozycji przez około minutę. Dodatkowo można także wciągać i wypinać brzuch, aby płyn dotarł jak najgłębiej (do okrężnicy poprzecznej). Potem należy jeszcze położyć się na plecach i przewrócić na prawy bok, aby uryna przedostała się aż do ślepej kiszki.

Lewatywa jak długo i jak często wykonywać?

Zupełnie wystarczy poleżeć na prawym boku lub plecach od 5 do 15 minut, o ile nie wystąpi silne parcie. Po tym okresie można wstać, pochodzić, a gdy pojawi się parcie, można iść do toalety i opróżnić jelita. Odparowany mocz należy stosować od 100 ml, zwiększając co drugi dzień dawkę o 100 ml. Dochodząc do 0,5 l, robimy od 2 do 4 takich lewatyw, a następnie co drugi dzień zmniejszamy dawkę o 100 ml, dopóki nie dojdziemy znowu do 100 ml. Następnie można robić lewatywę ze 100 ml 2 – 4 razy w miesiącu.

Stosowanie lewatywy z moczu: codziennie, przez tydzień. W drugim tygodniu co drugi dzień, w trzecim co 2 dni, w czwartym co 3 dni, a w piątym raz w tygodniu. Dalej można kontynuować raz co 1 – 2 tygodnie. Cykle oczyszczające powinno się powtarzać 2 do 3 razy w roku, w czasie jesiennego oraz wiosennego przesilenia.

Jeśli ktoś nie jest w stanie przekonać się do stosowania uryny to można w zamian zastosować słoną wodę (2 łyżki soli na 1 litr wody) lub wodę z sokiem z cytryny (1 łyżka na 1 litr wody). Istnieje też odmiana lewatywy z kawy według przepisu doktora Gersona (1 litr wody + 3 łyżki stołowe zmielonej kawy dobrej jakości gotowane przez 15 minut na małym ogniu).